beyza barutçu

Beyza Barutçu

Psk. Danışman

Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Elbistan ilçesi Final Okullarında ortaöğretimini tamamladıktan sonra lisans eğitimi için önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Yakın Doğu Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü tam burslu öğrencisi olup ikinci yıldan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi öğrenciliği yıllarında MARPAM bünyesinde çeşitli çalışmalara katılmış anket ve psikoeğitimler düzenleyip eğitim sürecinin araştırma inceleme kısmını da tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası lisans eğitimine destek olarak Aile Danışmanlığı Eğitimi (Gebze Teknik Üniversitesi), Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi(Uluslarası Psikologlar Derneği) tamamlamıştır.

KKTC Near East University bünyesinde bulunan Near East Junior College’da ilk stajını yapmıştır. İstanbul Ataşehir Okyanus Koleji’nde ikinci stajıyla eğitim hayatını tamamlamıştır. Staj süresince danışan gözlemi ve bireysel danışmanlık, grupla psikolojik danışmanlık uygulamaları yapmıştır.

İlk görevine memleketinde bulunan bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde özel çocuklarla okul psikolojik Danışmanı olarak çalışmıştır akabinde Özel Karaoğlan Koleji’nde ilkokul ve ortaokul kademelerinin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü sorumlusu olmuştur.

Kadim Mizaç Aile Danışmanlık Merkezinde Aralık 2021 itibariyle çocuk ve ergen alanında danışan almaktadır.

WhatsApp'ı Aç
Hemen Sorun
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?