Mail

info@kadimmizac.com

Telefon

0552 569 60 41

Başvuru?

Psikolojik Danışmanlık Süreci için nasıl adım atacağım?

Web sitemiz, Instagram, whatsapp vs… aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Neden Kadim Mizaç’la irtibata geçtiğinizi çalışma arkadaşımıza ifade ettikten sonra size ve danışmanımıza uygun vakitte randevu oluşturularak terapötik ilişki başlamış olur.

Randevu günü ve saatinde randevu oluşturduğunuz danışmanınız sizi kapıda karşılayacaktır.  Öncelikle danışmanınız, bireysel danışmanlıkta sizinle, aile-çift danışmanlığında ise neler olduğunu anlamasına yardımcı olmak için ailedeki bütün bireylerle görüşme yapar. Her kişinin sorunları nasıl gördüğüne, sorunun ne zaman başladığına ve ailenin şimdiye kadar işleri nasıl yönetmeye çalıştığına dair sorular sorulur, alınan cevaplara göre bir yol haritası çizilir. Daha sonra sizin için takip edilecek bir plan hazırlanacaktır. Amaç, sizi yada çevrenizi rahatsız eden, yaşam kalitesini düşüren sorunları çözmek, çatışmaları iyileştirmektir.

Sorunlar için suçlu aranmaz.

Danışmanlığının ne kadar süreceği danışan – danışman terapötik ilişki sürecinde kendini belli eder. Danışmanınız ile ne sıklıkla görüşeceğiniz, danışmanlık sırasında üzerinde duracağınız konulara bağlı olarak değişecektir.

Çoğu danışmanlık türünde olduğu gibi, yolculuğunuz tipik olarak bir değerlendirmeyle başlayacaktır. Bu, hangi zorluklarla karşılaştığınızı ve neyi desteklemek istediğinizi anlamalarına yardımcı olmak için bir danışmanla buluştuğunuz zamandır. Bu noktada, danışmanınız sizi nasıl destekleyebileceğini ve gelecek seanslar için planını tartışabileceklerini açıklayabilir. Gerektiğinde tüm aile görüşme odasında bir arada görünecek, böylece hepiniz konuşabilir ve birbirinizi duyabilirsiniz. Ancak bazen danışmanlar bireyler, çiftler veya belirli bir aile üyeleri grubuyla çalışabilirler. Bu, destek aradığınız soruna bağlı olacaktır.

Danışmanınız “taraf” tutmaktan veya belirli kişileri suçlamaktan uzak duracaktır. Bunun yerine, bir bütün olarak ailenin ilgisini çekecek ve sizinle birlikte ilerlemenin yollarını keşfetmeye odaklanacaklardır. 50 ila 90 dakika süren tipik bir oturumla herkese konuşmak için bol zaman vermelidirler. Genellikle seanslar haftalık olarak yapılır, ancak bir sonraki seans randevusu danışmanlık değerlendirmesine bağlı olarak oluşturulur.

Danışmanınız, yöntemlerini bireylerin yaşlarına, ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre uyarlarken, özel koşullarınızı dikkate alacaktır.


 [GD1]Burayı adım adım maddelemek danışanlar için daha faydalı olabilir. Örneğin 1. Adım  2. Adım gibi…Düz yazı gözden kaçabilir ama maddeleri bulmak kolay olabilir.