Mail

info@kadimmizac.com

Telefon

0552 569 60 41

Biz Kimiz

HAKKIMIZDA

MİSYONUMUZ

Çağdaş ve modern teknikleri doğu ve batı kültürüyle sentezleyip, hayatın kazandırdığı tecrübeleri de harmanlayarak, insanın kadim geçmişini göz ardı etmeden, bireyin kendisini gerçekleştirmesini ve sağlıklı toplumun çekirdeğini oluşturmayı ilke ediniriz.

Yurt içinde ve yurt dışında hizmet verdiği kişilerin ve kurumların gelişimini danışmanlık hizmetleriyle destekleyen aile danışmanlık merkeziyiz.

VİZYONUMUZ

Birey ve aile danışmanlığında, çocuk-ergen psikolojisi danışmanlığında, eğitim danışmanlığında, cinsel danışmanlık, kurum, yönetim ve grup danışmanlığında etkili, farklılığını hissettiren marka olmayı hedefliyoruz.  Bireylerle ilgili tüm danışmanlık hizmetlerinde kolay ulaşılabilirliği, kalite odaklı yaklaşımı ile gelişmesini güven, samimiyet unsuru üstüne kuran; danışan ve danışan yakınlarında en çok tercih edilen danışmanlık merkezi olmayı amaçlıyoruz.  

Danışmaya karar vermek, insanın hem kendiyle hem de en acı veren, en kırılgan, en zayıf taraflarıyla karşılaşmaya cesaret ettiği önemli bir adımdır.

 

Danışanlar onlarca farklı sebeplerden dolayı danışmanlığa başvurabilir, ama bütün nedenlerin ötesinde ortak bir motivasyon varsa o da kendini değiştirmektir.

Danışmanlık Nedir?

Bireyin kişisel ya da sosyal kaynaklarıyla üstesinden gelemediği, ruhsal anlamda rahatsızlık veren, yaşamındaki her tür olumsuzlukla ilgili, eğitimli bir uzmanla birebir çalışmaya dayalı bir psikolojik yardım ilişkisidir.

Danışmanlık süreci içinde bireyin gereksinimlerine göre, psikolojik problemlerin giderilmesi daha uyumlu ve tatminkar bir yaşam, istenmeyen davranışların değiştirilmesi, kendini tanıma ve geliştirme gibi hedefler gözetilir. Kadim Mizaç Danışmanlık Merkezinde, bu hedefler alanında uzman danışmanlar tarafından sunulmaktadır.

Danışmanlıkta değişim nasıl olmaktadır? Sadece konuşarak değişim mümkün müdür?

Başta şunu belirtmek gerekir ki, kimse konuşarak iyileşmez ve danışmanlık sadece konuşmadan ibaret değildir. Bu özel terapötik bir ilişkidir. Ve insan ilişki içinde en iyi şekilde değişir, dönüşür. Kimse güvenmediği biriyle yolculuğa çıkmak istemez, hele de bu yolculuk kendi hayatına doğru olduğunda. Bu anlamda güven bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Danışman sizi koşulsuz kabul edeceğine, yargılamayacağına, iyiliğinize çabalayacağına aynı zamanda ehliyetine güvendiğiniz biriyle, değişim için el ele verme sürecidir  ve değişim kendini eylemde göstermek zorundadır.