Mail

info@kadimmizac.com

Telefon

0552 569 60 41

Nasıl Başvuracağım

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” custom_padding=”0px||0px|||” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_image src=”https://www.kozmetikmarketim.shop/wp-content/uploads/2021/06/reach_us2.jpg” title_text=”reach_us2″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” min_height=”361.9px” global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Psikolojik Danışmanlık süreci için nasıl bir yol takip etmeliyiz?

 

Web sitemiz, Instagram, whatsapp  aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. 

Sizi Kadim Mizaç’a getiren sebepleri 552 569 6041 numara ile çalışma arkadaşımıza ifade ettikten sonra size ve danışmanımıza uygun vakitte randevu oluşturularak terapötik ilişki başlamış olur.

Randevu günü ve saatinde randevu oluşturduğunuz danışmanınız sizi kapıda karşılayacaktır.  Öncelikle danışmanınız, bireysel, aile-çift, çocuk-ergen hangi danışmanlık olursa olsun, gerekli gördüğünde tüm aile bireyleriyle görüşme yapar. Her kişinin sorunları nasıl gördüğüne, sorunun ne zaman başladığına ve ailenin şimdiye kadar işleri nasıl yönetmeye çalıştığına dair sorular sorulur, alınan cevaplara göre bir yol haritası çizilir. Daha sonra sizin için takip edilecek bir plan hazırlanacaktır. Amaç, sizi yada çevrenizi rahatsız eden, yaşam kalitesini düşüren sorunları çözmek, çatışmaları iyileştirmektir. 

Sorunlar için suçlu aranmaz.

Danışmanlığının ne kadar süreceği danışan – danışman terapötik ilişki sürecinde kendini belli eder. Danışmanınız ile ne sıklıkla görüşeceğiniz, danışmanlık sırasında üzerinde duracağınız konulara bağlı olarak değişecektir.

Çoğu danışmanlık türünde olduğu gibi, yolculuğunuz tipik olarak bir değerlendirmeyle başlayacaktır. Bu, hangi zorluklarla karşılaştığınızı ve neyi desteklemek istediğinizi istediğinizi danışmanınızın olayı anlamasına yardımcı olacaktır. Bu noktada, danışmanınız sizi nasıl destekleyebileceğini ve gelecek seanslar için planını tartışabileceklerini açıklayabilir. Gerektiğinde tüm aile görüşme odasında bir arada görünecek, böylece hepiniz konuşabilir ve birbirinizi duyabilirsiniz. Ancak bazen danışmanlar bireyler, çiftler veya belirli bir aile üyeleri grubuyla çalışabilirler. Bu, destek aradığınız soruna bağlı olacaktır.

Danışmanınız “taraf” tutmaktan veya belirli kişileri suçlamaktan uzak duracaktır. Bunun yerine, bir bütün olarak ailenin ilgisini çekecek ve sizinle birlikte ilerlemenin yollarını keşfetmeye odaklanacaklardır.Danışmanlık süreci Kadim Mizaç’a başvuru nedeninize göre değişecektir. Bireysel Danışmanlık 50-60 dakika sürerken, Aile- Çift Danışmanlığı 90 dk zaman alacaktır. Seanslar haftada ya da iki haftada 1 olacak şekilde randevu oluşturulur. Farkındalık oluştukça seans arası açılır. Asıl amaç danışanın kendi sorunlarıyla başa çıkmayı öğrenebilmesidir.  

Danışmanınız, yöntemlerini bireylerin yaşlarına, ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre uyarlarken, özel koşullarınızı dikkate alacaktır.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.10.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.10.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_button button_url=”https://www.kadimmizac.com/iletisim/” button_text=”Bize Ulaşın” _builder_version=”4.10.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]