Mail

info@kadimmizac.com

Telefon

0552 569 60 41

Neden HAYIR Diyemiyoruz?

✨hayır diyebilmek bir sanat, bir ayrıcalıktır✨
kendi kararlarını almada özerk değilsindir kararsızsındır, tepkilerinin sen söylemeden anlaşılmasını beklersin

   ✨sınır koyamazsın, belkide sınır koyabilmeyi bilmezsin.                                              Kaybetmekten korkarsın, çünkü hayır dersen karşıdakinin senden vazgeçeceğini düşünür ve onu memnun etmeyi seçersin

 ✨Özgürlük, mahremiyet ve kişisel sınırları çizmek önemli. İnsan ilişkilerinde olması gereken sınırların insan yaşamı için çok hayati değer olduğunu ve bu sınırları belirleyen tercihlerimizin aslında bizim mutlukluk ve mutsuzluğumuzu da belirlediğinin altı çizilmeli.

    ✨Evet ve Hayır Beynin  
    Farklı Bölgelerini Uyarıyor✨

   ✨Evet ve hayır teriminin beynin hangi bölgelerini aktifleştirdiğini araştıran bilim insanları, empatik bir tonla söylenen bu iki kelimenin, evet ve hayır beynin farklı bölgelerini uyarıyor bulmuşlar. Hayır demek, irade gücünü harekete geçiren bilişsel geri bildirim mekanizmasının çalıştığı sağ ön lobu aktifleştiriyor.

    ✨Eğer ona hayır dersem ne olurdu ki? Neydi acaba beni evete sürükleyen? Arkadaşlığını mı kaybederdim? Beni sevmez miydi? Vermezsem arkadaşımı kırmış mı olacaktım? Belki de bütün bunlardan kurtulmanın bir yoluydu kartımı ona vermek.✨Arkası yarın….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir