Mail

info@kadimmizac.com

Telefon

0552 569 60 41

Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)

Kaygı bozukları (anksiyete), Bu durum kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.
Kaygılarımız, vücudumuzun strese karşı verdiği doğal tepkilerdir. Ancak duyduğumuz endişe aşırıysa ve uzun süreli olup yaşamımızı zorlaştırıyorsa bu durum kaygı bozukluğudur. Kaygı bozuklukları kişilerin çevrelerindeki veya bedenlerinde belli uyaranları tehlike olarak yorumlanması sonucu kontrol edilemeyen sıkıntı, korku, endişe ve gergin hissetmeleri sonucunda bu hislere neden olan olay ve durumlardan kaçınma isteğidir. Kişinin tehlike anında endişelenmesi, korkması veya kaygılanması tamamen doğal bir içgüdüdür. Ancak uzun süre devam edip kontrolden çıkması anksiyete bozukluğunun göstergesidir.

Kaygı Bozuklukları (Anksiyete) Nasıl Kontrol Ederiz?

Kaygı bozukluğunun tedavisi ile ilk yapılması gereken yardım almaktır. Hangi nedenden kaynaklandığının değerlendirilmesi yapıldıktan sonra bedenimizdeki oluşan kaygıları bırakmak veya iptal etmek için kaygı oluşturan durumları neden durumları bilincimizden temizleyerek kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.
Anksiyete ile ilgili merak ettiğiniz konuları mail adresinden sorabilir, sorunuzla ilgili öneriler isteyebilir ve bu konuda Kadim Mizaç ile destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir